MŠ Popůvky

Připravujeme pro vás nový web.

O nás

Mateřská škola s názvem ,,Mateřská škola Popůvky, příspěvková organizace, okrFotografiees Brno – venkov“ byla slavnostně otevřena a předána všem dětem obce Popůvky v září 2012. Škola je umístěna na konci obce v blízkosti fotbalového hřistě.V současné době máme v provozu dvě třídy s celkovou kapacitou 56 dětí. Jedna třída nese název Berušky, druhá Žabičky. Ve třídách jsou smíšené skupinky dětí od 2,5 let do 7 let. O tyto děti pečují 4 pedagogické pracovnice a 2 provozní pracovnice. Budova mateřské školy je dvoupodlažní. Na každém patře je jedna třída s vlastní přípravnou jídla. K areálu mateřské školy patří prostorná zahrada s jedním pískovištěm, dvěma houpadly, jednou centrální průlezkovou sestavou, kreslicí tabulí, horolezeckou stěnou, která v sobě skrývá domeček s lavičkami. V rohu zahrady je velká zastřešená plocha, kde si děti mohou hrát, či kreslit i za nepříznivého počasí. Výchovně vzdělávací práce naší mateřské školy vychází z Rámcového vzdělávacího programu pro předškolní vzdělávání. Vzdělávání se uskutečňuje v průběhu celého dne, ve všech činnostech a situacích. Usilujeme o to, aby se děti v naší mateřské škole cítily spokojeně a bezpečně, měly vytvořeno dostatečně podnětné prostředí, které v nich probudí touhu poznávat a zkoumat, a tím položí základy k rozvoji sebevědomé osobnosti dítěte.

Historie

Historie této mateřské školy začíná rokem 1967, kdy bylo rozhodnuto, že středem obce Popůvky povede dálnice D1. Problémů se stavbou dálnice měla obec několik, jedním z nich byl i ten, že budova mateřské školy musela stavbě ustoupit. Nová školka, která byla vystavěna dálnicemi za zbouranou školku byla předána do užívání v roce 1972, budova byla jednotřídní pro 30 dětí. Stavba trvala 2,5 roku. Pro nedostatek dětí a velké finanční náklady na provoz bylo v roce 1994 rozhodnuto, že se MŠ a ZŠ Popůvky sloučí do budovy základní školy a budova školky se pronajme pro podnikání. Tento stav trval až do roku 2010, kdy byla dána firmě Krones z budovy výpověď a začala se plánovat její rekonstrukce, která se naplno rozběhla 1.1.2012. Stavba, nebo-li rekonstrukce trvala 8 měsíců. Mateřská škola byla slavnostně otevřena dne 30.8.2012 a 3.9. 2012 byla předána všem dětem obce Popůvky.

Provoz MŠ

Svátek má Mikuláš