OK

Kontaktujte nás: 533 386 548, 608 125 381

V úterý 3.11. dopoledne v MŠ výukový program v rámci enviromentálního vzdělávání pro starší děti Jak Pejsek s Kočičkou pekli sušenky.

Program začíná pohádkou. Děti kočičce a pejskovi pomohou vybrat vhodné suroviny a poté se společně pustí do výroby sušenek z ovesných vloček. Většinu surovin pro pečení si děti samy připraví. Ze zrní namelou vločky i mouku, ze smetany vyrobí máslo, vylouskají ořechy a slunečnicová semínka, nakrájí jablka, v roli včelek nanosí nektar do plástve. Z připravených ingrediencí děti umíchají těsto a na plech vytvarují bochánky. Upečené sušenky na závěr společně ochutnají. Během výroby děti také zjistí, kde se suroviny na výrobu sušenek berou.